Menu
MIELNIK NAD BUGIEM GALERIA PODLASKIE „KRAJOBRAZY ZAŚPIEWNE”

GALERIA PODLASKIE „KRAJOBRAZY ZAŚPIEWNE”

- Designation Here -

0 Comments

Na ścianach naszej restauracji znajdziecie Państwo niesamowite obrazy Państwa Anny Miszalskiej-Gąsienica oraz Jerzego Miszalskiego. Galeria pod nazwą Podlaskie „krajobrazy zaśpiewne” jest również na sprzedaż.

Anna Miszalska – Gąsienica (ur. 1962) jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1986). W swoim dorobku ma nie tylko obrazy olejne, ale także cykle gwaszy (farba wodna z domieszką kredy lub bieli oraz gumy arabskiej) i pasteli. Tematem jej artystycznych zainteresowań są krajobrazy różnych regionów Polski, ich atmosfera oraz piękno, a także zmienność związana z porami dnia i roku. Obrazy noszą piętno realistycznych upodobań oraz dążenie do transpozycji wybranego motywu na język malarskich środków wyrazu. Emocje i wzruszenia przełożone są na barwy i formy, nie tracące swych wartości dokumentalnych, stają się nośnikiem prawdy o obserwowanym świecie. Prace były prezentowane na 15 wystawach zbiorowych i 63 pokazach indywidualnych zarówno w kraju, jak i za granicą: we Francji, Kanadzie, Norwegii, Szwajcarii i Szwecji. Za interpretację tematu „Kwiaty” artystka otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Salonie Sztuki Współczesnej w Revin (Francja).

Jerzy Miszalski (ur. 1930) z wykształcenia jest geodetą, kartografem, doktorem nauk geograficznych. Ukończył Oficerską Szkołę Topografów w Petersburgu, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Poznański oraz Wojskową Akademię Techniczną. Jego artystyczna twórczość jest efektem wieloletniego zainteresowania sztuką, a także pracy pod kierunkiem malarzy realistów oraz doświadczeń w malowaniu plenerowym. W kręgu jego zainteresowań są krajobrazy przyrodnicze i kulturowe. Obrazy dokumentują ginące zabytki drewnianej architektury polskiej wsi (młyny, wiatraki). Ulubionym tematem są też zabytki architektury sakralnej i obronnej, zwłaszcza zamki i ich ruiny. Za swą twórczość otrzymał I nagrodę – „Złotą Paletę” na XIV Międzynarodowym Salonie Sztuki Współczesnej w Revin (Francja) swoje prace prezentował na 99 wystawach indywidualnych i 63 ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą, w tym we Francji, Holandii, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i na Ukrainie.